نوشته لانس دی جانسون

 

معمولا واکسن را استاندارد طلایی برای نجات جان میلیون ها نفر در جهان معرفی می کنند.

این چیزی است که به باور ما داده اند در حالیکه والدین فرزندان خودشان را درست به شکل یک مناسک دینی تسلیم سوزن ها و تزریق های دولتی می کنند. ویزیت های “کودکان سالم” طبق برنامه قرار است شامل ۲۶ واکسیناسیون بدون هیچ نوع پاسخگویی در سال اول زندگی نوزاد شود، که در طول شش بار ویزیت پزشک کودکان انجام می شود.

https://www.cdc.gov/vaccines/growing/immunization-schedule.html

 

با این حال، در طول قرنطینه های ناشی از کووید ۱۹، ویزیت های “کودک سالم” کنسل شدند، و نرخ واکسیناسیون متعاقبا کاهش یافت. والدین بیشتری در خانه ماندند، و از کودکان خود پرستاری کردند، از نزدیک مراقبشان بودند، و آنها را از پزشکان کودک دور نگه داشتند.

 

هنگامی که وضعیت اضطراری ملی اعلام شد، سفارشات تأمین کنندگان برای واکسن های معمول کودکان به طور چشمگیری کاهش پیدا کردند. “برنامه واکسن کودکان” و لینک “دیتای ایمنی واکسن” یک کاهش در پوشش واکسیناسیون از هفته سوم مارس را گزارش کرد، و این امر به این دلیل بود که صدها هزار پدر و مادر در خانه هایشان ماندند و ویزیت های “کودک سالم” کنسل شدند. این سیر کاهشی از ۲۳ مارس تا پایان آوریل در تمام واکسن ها غیر از واکسن آنفلانزا مشاهده شد، به خصوص در واکسن های حاوی سرخک.

پس چرا با کاهش پوشش واکسیناسیون، نرخ مرگ و میر نوزادان به کمترین حدود خودش رسید؟ّ

 

اگر واکسن برای زنده ماندن نوزاد مهم است، پس چرا با کاهش پوشش واکسیناسیون نرخ مرگ نوزادان بطور چشمگیری افزایش پیدا نکرد؟ اطلاعات و دیتا نشان می دهد که اثری معکوس رخ داد: در حقیقت نرخ مرگ و میر نوزادان کاهش بی سابقه ای داشت!

 

در ایالات متحده، نرخ مرگ و میر نوزادان حدود ۷۰۰ کودک در هفته است. این روند مرگ و قربانی نوزاد از ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ ثابت ماند. در سال ۲۰۲۰، این موضوع تغییر کرد. از اوایل مارس تا اواسط آوریل، مرگ و میر نوزادان بطور متوسط هفتگی، ۳۰ درصد کاهش یافت! در طول آوریل و تا اواسط ماه مه، نرخ مرگ و میر نوزادان به طور متوسط به ۵۰۰ نفر در هفته رسید.

مرگ و میر در میان کودکان زیر ۱۸ سال نسبتا نادرتر از مرگ و میر در میان گروه های سنی دیگر است. کاهش یافتن نرخ متوسط مرگ و میر در جوانترین گروه سنی (نوزادان) تا ۳۰ درصد بی سابقه و تاریخی است!

 

 

علل اصلی مرگ و میر نوزادان نقص های مادرزادی است، که شامل ۳۲ درصد همه مرگ و میر نوزادان است. به طور متوسط، تصادفات مسئول ۳۱ درصد مرگ و میر نوزادان است. مشکلات گردش خون (۹ درصد) و قتل (۷ درصد) هم از عوامل مرگ و میر نوزادان هستند. اما بزرگترین منطقه خاکستری در حوزه مرگ و میر کودکان “سندروم مرگ ناگهانی نوزاد” نامیده شده است که شامل حدود ۳۲ درصد از همه مرگ و میر نوزادان است. این موارد مربوطند به وقتی که نوزادی که سالم است ناگهان در حالتی که خواب است می میرد، که یا ناشی از خفگی است، یا مسمومیت، و یا یک مشکل نامشخص و واکنش نامطلوب.

 

 

هنگامی که تزریق واکسن ها کاهش پیدا می کند، نرخ مرگ و میر کودکان نیز کاهش پیدا می کند.

یک تحقیق مهم به این نتیجه رسید که نرخ مرگ و میر نوزادان همراه با کاهش تعداد دوزهای واکسن روتین، کاهش پیدا کردند. سوال تحقیق این بود: آیا یک سمیت (سم) بیوشیمیایی یا سینرجیستیک (اثر هم افزایی با مواد دیگر) وجود دارد؟ مشکل این است که  ایمنی انباشتی مجموعه برنامه واکسیناسیون سراسر ایالات متحده [و جهان] هیچ گاه مورد مطالعه قرار نگرفته است.

 

 

نرخ مرگ و میر نوزادان عبارت است از تعداد مرگ نوزادان برای هر ۱۰۰۰ تولد زنده. نرخ مرگ و میر نوزادان برای ایالات متحده ۶/۲۲ است. سنگاپور، سوئد و ژاپن نرخی پایین تر دارند (۲/۸۰). تفاوت های بزرگی در مرگ و میر نوزادان در کشورهایی که ۱۲ تا ۱۴ دوز واکسن در سال اول زندگی نوزاد تجویز کرده اند با کشورهایی که بین ۲۱ تا ۲۳ و بین ۲۴ تا ۲۶ دوز تجویز کرده اند، وجود دارد. از سال ۲۰۰۹، پنج کشوری که پایین ترین نرخ مرگ و میر کودکان را داشته اند، فقط ۱۲ دوز واکسن در سال اول زندگی نوزاد تجویز می کنند، اما این تعداد در ایالات متحده حدود ۲۴ تا ۲۶ دوز است. رقت انگیز است که ایالات متحده بالاترین نرخ مرگ و میر نوزادان را در میان ۳۳ کشور توسعه یافته درون تحقیق را داراست.

 

 

قرنطینه کووید ۱۹ در سال ۲۰۲۰ درک عمیق تری به ما داد تا بدانیم که یک کشور چگونه می تواند نرخ مرگ و میر نوزادان را کاهش دهد. به عنوان کشوری که به جان شهروندانش اهمیت می دهد، آکادمی آمریکایی پزشکان کودک AAP و مراکز کنترل بیماری CDC  بایستی در مورد اهداف ویزیت های “کودک سالم” بازنگری کنند، و همینطور ضرورت پمپاژ کردن واکسن های بی شمار به بدن کودکان را مورد بازنگری جدی قرار بدهند. اگر ایالات متحده می تواند به طور متوسط ۲۰۰ نوزاد یا بیشتر را صرفا با کنسل کردن ویزیت های “کودک سالم” و متوقف کردن واکسن ها نجات دهد، پس چه تعداد نوزاد را می توان با اصلاح کامل پزشکی کودکان، و کاهش تعداد واکسن ها نجات داد؟ اگر مراقبت های پزشکی کودکان روش های جامع تر و یکپارچه تری برای ایمنی و سلامت و توسعه نورولوژیک نوزادان برگزیند چطور؟ در نهایت، اگر تولیدکنندگان واکسن در یک دادگاه قانون پاسخگو باشند چطور؟ّ

 

 

منابع تحقیق

http://ChildrensHealthDefense.org

http://CDC.gov

http://NCBI.NLM.NIH.gov

منبع

https://prepareforchange.net/2020/07/05/infant-vaccination-rates-plummeted-during-the-lock-down-so-why-did-infant-mortality-rates-also-plummet-to-historic-lows/