۳۰ آوریل ۲۰۲۰

 

نوشته: ادوارد مورگان

 

در هفته اول حضورم در مجلس نمایندگان در سال ۱۹۷۶ من یکی از دو رای مخالف تصویب بودجه برای برنامه واکسیناسیون آنفلانزای خوکی را صادر کردم. در آن زمان موضوع شیوع آنفلانزای خوکی سرتیتر خبرها بود بنابراین بیشتر افراد در واشنگتن سراسیمه شده بودند و می خواستند که در مورد ویروس “کاری انجام دهند”.

 

متأسفانه واکسن آنفلانزای خوکی که بصورت شتابزده توسعه یافته بود و با عجله به مرحله تولید رسیده بود نه تنها بی اثر بود بلکه خطرناک هم بود. تقریباً ۵۰ نفر که واکسن را دریافت کرده بودند متعاقباً به سندرم گیلِین باره، Guillain-Barré، یک نوع فلج بالقوه کشنده، مبتلا شدند. به گفته یک متخصص در مرکز کنترل بیماری ها، شیوع گیلین باره در میان کسانی که واکسن آنفلانزای خوکی را دریافت کرده اند چهار برابر بیشتر از مردم عادی بود.

آن داستان غم انگیز ممکن است به زودی تکرار شود.

 

در حال حاضر دولت ها و صنایع خصوصی در تلاش هستند تا به سرعت واکسن کرونا را توسعه دهند و پخش کنند. بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، که یکی از سرمایه گذاران اصلی این فعالیت ها است، پیشنهاد کرده است که برای هر کسی که واکسن را دریافت می کند، یک “گواهی دیجیتالی” صادر شود که اثبات کند وی واکسینه شده است. همچنین دکتر آنتونی فاوچی که بخاطر سابقه پیش بینی های اشتباهش به او لقب بیل کریستول اپیدمیولوژی داده اند، از افراد می خواهد که برای اثبات واکسینه شدن، گواهی لازم را با خود به همراه داشته باشند.

یکی دیگر از طرح های مستبدانه ارائه شده مربوط به کروناویروس این است که همه مردم را مجبور به دانلود و نصب یک برنامه بر روی گوشی های تلفن همراه کنند که حرکات آنها را پیگیری کند. این امر به مقامات دولتی این امکان را می دهد تا افرادی را که احتمالاً در نزدیکی کسانی بوده اند که احتمال ابتلا به بیماری کرونا ویروس را داشته اند، شناسایی کنند. چنین “ردیابی ارتباطات” اجباری، حمله به حریم خصوصی و آزادی ما است.

 

واکسن ها می توانند سلامتی را بهبود ببخشند. به عنوان مثال، واکسن ها به کاهش بروز بیماری هایی مانند فلج اطفال کمک می کنند. اما همه واکسن ها برای همه افراد، بی خطر و مؤثر نیستند.علاوه بر این، برخی از شیوه های مدرن مانند دادن واکسن به نوزادان به طور همزمان ممکن است باعث بروز مشکلات سلامتی شود. این واقعیت که واکسن ها ممکن است برای برخی افراد یا حتی بیشتر افراد مفید باشد، نمی تواند دولت را مجاز کند تا مردم را وادار به واکسینه شدن کند. همچنین واکسیناسیون کودکان برخلاف خواسته های والدین آنها را نیز توجیه نمی کند. و مطمئناً نگهداری افراد و خانواده ها را در قرنطینه اجباری به این دلیل که آنها “گواهی دیجیتالی” ندارند تا اثبات کند که واکسینه شده اند نیز توجیه نمی کند.

 

اگر دولت بتواند مردم را وادار به انجام معالجه پزشکی بر خلاف میل آنها کند، پس هیچ دلیلی وجود ندارد که نتواند افراد را مجبور به خرید بیمه پزشکی کند، آنها را از داشتن سلاح گرم منع کند، شرایط اشتغالشان را برای آنها دیکته کند و از انجام اقدامات بحث برانگیزی مانند استعمال ماریجوانا یا نوشیدن شیر خام جلوگیری کند. به همین ترتیب اگر دولت می تواند خواسته های والدین را در مورد معالجه پزشکی فرزندانشان نادیده بگیرد، هیچ دلیلی وجود ندارد که نتواند اختیار والدین را در سایر زمینه ها مانند آموزش غصب کند.

 

حامیان طرح واکسیناسیون اجباری و نظارت و رصد پیشرفته سعی می کنند با این ادعا که تعطیلی ها به پایان نمی رسد مگر اینکه ما یک وضعیت نظارتی بهداشتی ایجاد کنیم و واکسیناسیون را اجباری کنیم، مردم آمریکا را مورد ارعاب و باج خواهی قرار دهند. تعداد فزاینده ای از آمریکایی ها که از عدم توانایی رفتن به محل کار، مدرسه یا کلیسا خسته شده اند و یا حتی فرزندان خود را به دلیل دستور های دولتی به پارک نمی برند، باید این “معامله” را رد کنند. درعوض آنها باید خواستار پایان دادن به تعطیلی ها و اعاده مسئولیتهای فردی برای محافظت از سلامتی خود به بهترین شکل باشند.

https://prepareforchange.net/2020/04/30/next-in-coronavirus-tyranny-forced-vaccinations-and-digital-certificates