در طول دوره بیداری روحی یا فعالسازی کندالینی در مراحل بیداری، چهار نوع اصلی از چرخه های نزولی وجود دارد که به شکل بحران های روحی خودش را نشان میدهد. این چرخه ها برای کسانی که در مسیر صعود قرار گرفته اند در واقع فازهای غیر قابل اجتناب هستند، چون به دلیل از بین رفتن و مرگ ایگو بوجود می آیند که برای صعود کالبد روحی لازم و ضروریست. وارد شدن در این فازها یا بحرانهای روحی برای همه انجام میشود، و حتی ممکن است در طول چرخه های تکامل روحی و بیداری، چندین بار اتفاق بیفتد. در حال حاضر سیاره زمین در یک سطح گسترده از این فاز روح جمعی سیاره ای در چرخه صعود قرار گرفته‌ است

 

.در طول این چرخه ها بدن تراکم از دست میدهد و سبکتر میشود. هر چقدر که شارش انرژی کندالینی و انرژی روحی در طول توسعه میدان قلب و آگاهی بیشتر باشد، فرد در موقعیت عمیقتری در این فاز بحرانی قرار می گیرد و اساسا بعد از هر بار هجوم و شارش نیروی روحی انجام میشود، و با استحاله بافت فیزیکی و از بین رفتن ساختارهای قراردادی شرطی و مواد سمی در بدن از لحاظ فیزیکی، ذهنی، احساسی و روحی _ انرژتیکی همراه است. در طول هر کدام از این فازها، بدن مقداری از تراکمش را از دست میدهد.واقعیت این است که ما اکنون در سطح جهانی در حال تجربه این مسئله هستیم. طیف تجربیات افراد مختلف در طول تجربه این فازها میتواند شامل احساس عصبانیت، استرس، و گیجی باشد و حتی احساس دیوانگی و جنون داشته باشند. بیشتر افراد آگاه نیستند که در طول این پروسه موقتا انسجام فکری را از دست میدهند و دلیل اینکه چرا طرز تفکر و رفتار آنها تغییر کرده را نمیدانند.مسئله مهم در اینجا اینست که فرد باید استرس و آشفتگی را کنترل کند و با آن کنار بیاید.

چند پیشنهاد برای اینکه بتوانیم چرخه های مرگ ایگو یا همان شب تاریک روح را بهتر پشت سر بگذاریم:

۱- تا حد امکان آرامش را حفظ کنیم و اجازه بدهیم تا پروسه انجام شود.۲- راحت و ریلکس باشیم بدون اینکه سعی کنیم علائم را سرکوب کنیم، بدون اینکه بخواهیم به محرکها و سرگرمیها پناه ببریم.۳- این چرخه ها در واقع نوعی تلاطم روحی هستند که ممکن است استرس را القا کنند. سعی کنیم استرس را از خود دور کنیم و از بدنمان به خوبی محافظت کنیم، سعی کنیم از غذاهای خیلی مقوی مثل عسل استفاده کنیم و برای محافظت، دوزهای مشخصی آنتی اکسیدان مصرف کنیم. از مواد محافظت کننده استفاده کنیم: روغن های مفید برای تیروئید  ( kelp, nettle leap)، آدرنال ( شیرین بیان، ویتامین c)، اعصاب ( ویتامین Bs), هورمونها ( جنسینگ، gotu kola).۴- حداقل روزی ۱۰ لیوان آب مصرف کنیم چون پروتئین های قدیمی در حال شستشو از بدن هستند و در واقع بدن قدیمی ما در حال تبدیل به یک بدن جدید است و از حمام نمک برای هیدراته کردن بدن استفاده کنید. در این شرایط بدن نیاز شدیدی به Cell Salt ها دارد تا سمزدایی شود.۵- ممکن ایت علایم آنفولانزا داشته باشیم، سیستم ایمنی در این شرایط به شدت فعال است و بهترین کار استراحت و پرهیز از خوردن غذای زیاد است. چون عمل گوارش انرژی ما را می گیرد و باعث میشود تا چرخه کامل نشود. اگه شرایط بدنمان را درک نکنیم و سعی در سرکوب علائم فیزیکی و ذهنی داشته باشیم و بخواهیم با آن بجنگیم و به نیاز بدن به استراحت و پاکسازی و نخوردن غذا بی توجه باشیم، ممکن است دچار مسمومیت یا آسیب بافت بشویم.

از نتایج مهم این مرحله، متزلزل شدن شخصیتی است که تا الان با آن زندگی می کرده ایم. تا موقعی که به روح خود تسلیم نشویم، سعی می کنیم طبق شرایط قبلی، به شخصیت و ایگوی قبلی و شرایط ذهنی قبلی برگردیم و از خود برترمان فرار می کنیم.  هرچقدر این مرحله عمیقتر و شدیدتر باشد، نتیجتا انرژی روحی بیشتری در کالبد فیزیکی قرار می گیرد.

ترجمه : وبسایت اتحاد نور